Technologia
Na przestrzeni lat funkcjonowania firmy ISYS na rynku przemysłowych urządzeń grzewczych opracowaliśmy najbardziej efektywną metodę wykorzystania energii spalania paliwa dla osiągania możliwie najwyższej sprawności urządzeń. Zespól badawczo-rozwojowy firmy ISYS opracował kompaktowe Gazowe Moduły Grzewcze dające użytkownikowi wysoką efektywność pracy oraz niespotykaną dotąd łatwość montażu i obsługi.
Dzięki zastosowaniu elektronicznego sterowania, po zadaniu parametrów pracy, Gazowy Moduł Grzewczy pozostaje bezobsługowy. System sterowania modułu dba o jego pełne bezpieczeństwo i efektywność energetyczną na najwyższym poziomie. Jest ekologiczny dla środowiska i zapewnia najniższe zużycie paliwa.
Wysokie parametry techniczne urządzenia umożliwiają zastosowanie Gazowych Modułów Grzewczych do ogrzewania obiektów przemysłowych, biurowych, handlowych, hal sportowych, obiektów sakralnych, użyteczności publicznej oraz w procesach technologicznych.
Klasyczny sposób ogrzewania budynków
W tradycyjnym procesie ogrzewania do przekazywania energii wykorzystuje się wymiennik ciepła np. glikolowy lub wodny. Energia potrzebna do ogrzania powietrza pochodzi z odległej kotłowni. Budowa instalacji rurociągów doprowadzających wodę, gaz lub olej z rozbudowanym i skomplikowanym systemem zaworów niesie ze sobą szereg zagrożeń. W przypadku awarii prądu może nastąpić zamarznięcie całej instalacji, korozja armatury i w konsekwencji wychłodzenie pomieszczeń.
Na etapie projektowania ogrzewania obiektu warto rozważyć jaki system grzewczy zastosować, by uchronić się przed ryzykownymi rozwiązaniami. W tradycyjnym sposobie ogrzewania transport czynnika do wymiennika, wycieki wody i kratki wentylacyjne w pomieszczeniu kotłowni dodatkowo powodują straty wytworzonej energii, co przekłada się na niską sprawność całego układu grzewczego.
Nowoczesny sposób ogrzewania budynków
ISYS opracował nowy system ogrzewania wprowadzając na rynek Gazowy Moduł Grzewczy IS. Wykorzystuje on do ogrzewania wymiennik energii spalin. To nowoczesne rozwiązanie umożliwia zestawienie wszystkich podzespołów potrzebnych do wytworzenia energii cieplnej w jednym kompaktowym urządzeniu nie wymagającym osobnego pomieszczenia.
Urządzenia montowane są w centralach wentylacyjnych na dachach ogrzewanych obiektów, bezpośrednio nad stropem lub w innym dogodnym miejscu. Poprzez uproszczenie systemu przekazywania energii uzyskano bardzo wysoką sprawność i niezawodność urządzenia. Każdy moduł może być wewnętrzną częścią centrali wentylacyjnej lub samodzielnym podzespołem w ciągu kanałów wentylacyjnych.
Gazowe Moduły Grzewcze mogą być współfinansowane środkami z funduszy UE